Новини

ДО УВАГИ УЧНІВ-УЧАСНИКІВ ІІ (МІСЬКОГО) ЕТАПУ КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ МАН
ГРАФІК КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ ТА ЗАХИСТУ
НА ІІ (МІСЬКОМУ)ЕТАПІ КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ МАН
Секція
Дата
Місце проведення
Адреса
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Історичне краєзнавство
10.02.2016
Коледж економіки, права та інформаційних технологій Університету економіки та права «Крок»
Вул..Лагерна, 30-32
Правознавство
08.02.2016
Національний транспортний університет
Вул..Суворова, 1
ЗАХИСТ
Історичне краєзнавство
17.02.2016
Інститут історії України НАНУ
Вул..Грушевського, 4
Правознавство
16.02.2016
Інститут політології та права НПУ ім. М.П. Драгоманова
Вул..Тургенєвська, 8/14


29 січня
День пам’яті Героїв Крут

Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. І це відбувається як з боку суспільно-політичної свідомості обох держав, учасниць згаданої події, так і з боку суто історичного підходу вельми шанованих дослідників.
29 січня 1918 року. Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути, яка розташовувалася на 130-му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва, Україна. Учасники події: невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита Червона гвардія Радянської Росії, яка значно перевищує своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом. Результат бою не важко передбачити. У запалі громадянського протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду, в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій, які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, цей бій ніяк не міг залишитися в забутті.
Причини, з яких це сталося, для деяких очевидні, для деяких так і залишаться незрозумілими і навіть зовсім необгрунтованими, але вони мали місце бути. Як факт, який завжди залишається фактом - такою правдою, яку неможливо ані сховати, ані спотворити; лише на короткий час і лише під дією величезного страху. Але коли ця напруга слабшає, правда знову відкривається. Вона як світло, від якого тікає всяка темрява .
А правда в тому, що народ України любить свою країну. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя. Це було доказом, яскравим доказом, і насамперед самим собі . Доказом перед усіма іншими, нехай сильнішими, більш амбітними, але це - пряма відповідь на історичний виклик .
Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї Вітчизни. ДЕНЬ ПАМЯ'ТІ  ГЕРОЇВ КРУТ.
22 січня
День Соборності (день Злуки)

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
Набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки. А далі ...
Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. 
22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.
21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».
Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», відповідно до Указу Президента України № 871/2014 від 13-го листопада 2014-го року, святу повернули колишню назву. «Відзначати щорічно 22 січня - у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки - День Соборності України. 
Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!


21 січня 2016 р.
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ! 







ІІ (РАЙОННИЙ) ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ІСТОРІЇ
ІІІ МІСЦЕ
ЗІМКІНА ЮЛІЯ, 9 КЛАС

ІІ (РАЙОННИЙ) ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРАВОЗНАВСТВА
ІІІ МІСЦЕ
ЗІМКІНА ЮЛІЯ, 9 КЛАС

                                     І (РАЙОННИЙ) ЕТАП КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ 
                                      НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ МАН
І МІСЦЕ
СЕКЦІЯ ПРАВОЗНАВСТВА
ЗІМКІНА ЮЛІЯ, 9 КЛАС
ІІІ МІСЦЕ
СЕКЦІЯ ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА
МАРЧУК ДАРИНА, СЕМЕНОВ ГЛІБ, 9 КЛАС


12 грудня 2014 р.
Завершився відповідальний етап у житті гімназистів: позаду олімпіада з історії, конкурс-захист науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук. Тож можна привітати переможців!
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ
ІІ (РАЙОННОГО) ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ІСТОРІЇ
ІІІ МІСЦЕ
ЗІМКІНА ЮЛІЯ, 8 КЛАС
ПОЛОВКО БОГДАН, 10 КЛАС


І (РАЙОННОГО) ЕТАПУ КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ МАН
І МІСЦЕ
СЕКЦІЯ РЕЛІГІЄЗНАВСТВА
ПОЛОВКО БОГДАН
СЕКЦІЯ ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА
ВАСИЛИК МАРИНА

ІІ МІСЦЕ
СЕКЦІЯ ПРАВОЗНАВСТВА
ІВАНЕНКО АНДРІЙ
СЕКЦЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ЧИСТЯКОВ ЯРОСЛАВ
СЕКЦІЯ ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА
КУЦЕНКО МАРІЯ

ІІІ МІСЦЕ
СЕКЦІЯ ПРАВОЗНАВСТВА
ГОЛІУС ДЕНИС
СЕКЦІЯ ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА
ПЕРЕПЕЛИЦЯ НАДІЯ



З 05 по 12 грудня 2014 року в гімназії відбудеться Всеукраїнський тиждень права.

Немає коментарів:

Дописати коментар